OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
11 kwietnia 2021

 1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Dziś rozpoczynamy 77. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Jesteśmy wezwani do miłosierdzia. Na wspólną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia – w naszym kościele o godz. 15.00 – zapraszam parafian i gości. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na cele charytatywne Kościoła.
 2. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone podczas dzisiejszej kolekty na potrzeby naszej parafii.
 3. W środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek o godz. 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. Ze względu na limit wiernych w kościele serdecznie zapraszam na Mszę Świętą niedzielną już w sobotę o godz. 17.00 i 18.00 oraz w niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
 6. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem XIII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce. Zachęcam w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na ogrzewanie naszego kościoła.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 12.00 zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie w kościele.
 9. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne będzie po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 10. Ofiary na kwiaty do kościoła można składać do skarbony pod chórem.
 11. Pragnę podziękować parafianom za ofiary wpłacane na nasze konto parafialne oraz składane indywidualnie na utrzymanie naszej parafii. Ofiary na cele parafialne można wpłacać na konto parafialne. Nr konta: 43 1020 4649 0000 7502 0051 8373.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

© Copyright - Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Lęborku