OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVIII Niedziela Zwykła
10 października 2021

 1. Zgodnie z decyzją Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny w czerwcu została zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz w święta nakazane.
 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Wzorem lat ubiegłych odbędzie się dziś  przed kościołem zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Polecam ją ofiarności parafian.
 1. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone podczas dzisiejszej kolekty na potrzeby naszej parafii.
 1. Zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
 1. W środę, 13 października, przypada ostatni w tym roku Dzień Fatimski w naszej parafii. Przed Mszą Świętą o godz. 17.30 odmówimy różaniec. Po Mszy Świętej modlitwy do Matki Bożej oraz procesja fatimska wokół kościoła. Serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą świec na procesję.
 1. W środę po różańcu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek, 14 października odbędzie się Spowiedź Święta przed Uroczystością Bierzmowania oraz przed Odpustem Parafialnym w godzinach od 16.00 do 17.00, dla wszystkich mających przyjąć Sakrament Bierzmowania, członków ich rodzin oraz wszystkich parafian.
 1. W czwartek, 14 października, obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszam do wspólnej modlitwy podczas różańca oraz Mszy Świętej o godz. 18.00.
 1. W czwartek po różańcu zostanie odprawiona Msza Święta zbiorowa ku czci św. Jana Pawła II. Intencje na Mszę Świętą można składać w zakrystii. Po Mszy Świętej nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 1. W czwartek po Mszy Świętej zapraszam na spotkanie w kościele ministrantów, lektorów oraz wszystkie inne osoby, które włączą się w oprawę liturgiczną Mszy Świętej odpustowej.
 1. W piątek o godz. 17.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 1. W sobotę, 16 października, nasza parafia przeżywać będzie swój tegoroczny odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 17.00 pod przewodnictwem Ks. Prałata Mariana Szczepińskiego z Kościerzyny. Podczas Mszy Świętej Ks. Prałat pobłogosławi różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Tego dnia wspominać będziemy również 43 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszam bardzo serdecznie całą parafialną wspólnotę na tę uroczystość.
 1. W najbliższą sobotę ze względu na Odpust Parafialny nie odbędą się Msze Święte z liturgii niedzielnej. Zapraszam wiernych na Mszę Świętą w niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
 1. W biu­rze para­fial­nym można codziennie skła­dać wypo­minki za zmar­łych: jednorazowe i roczne. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku pod chórem.
 1. Do nabycia są kalendarze naszego diecezjalnego wydawnictwa Bernardinum: duże w cenie 12 zł, małe w cenie 6 zł.
 1. Ofiary na kwiaty do kościoła można składać do skarbony pod chórem.
 1. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne po Mszy Świętej o godz. 18.00. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2022.
 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask.

© Copyright - Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Lęborku