OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
7 kwietnia 2024

 1. Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Dziś rozpoczynamy 80. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Miej miłosierdzie dla nas i całego świata. Na wspólną modlitwę w Godzinie Miłosierdzia – w naszym kościele o godz. 15.00 – zapraszam parafian i gości. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na cele charytatywne Kościoła.
 2. W poniedziałek 8 kwietnia przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego, tj. Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tego dnia zapraszam na Mszę świętą o godz. 18.00, podczas której nastąpi w naszej parafii uroczyste przystąpienie do duchowej adopcji w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego
 3. W środę po Mszy Świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek zostanie odprawiona Msza Święta zbiorowa ku czci św. Jana Pawła II o godz. 18.00. Intencje na Mszę Świętą można składać w zakrystii.
 5. W piątek o godz. 17.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Zapraszam na Mszę Świętą niedzielną już w sobotę o godz. 17.00 oraz w niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
 7. Za tydzień – trzecia Niedziela Wielkanocy a zarazem Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody XVI Tygodnia Biblijnego w Polsce. Zachęcam w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.
 8. W przyszłą niedzielę 14 kwietnia zapraszam na Mszę świętą o godz. 12.00, a po niej na spotkanie rodziców dzieci, które 5 maja przystąpią do I Komunii świętej. Bardzo proszę o obecność wszystkich rodziców.
 9. Biuro parafialne czynne po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 10. Ofiary na kwiaty do kościoła można składać do skarbony pod chórem.
 11. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim parafianom, szczególnie tym, którzy w rozpoczynającym się tygodniu obchodzą swoje osobiste uroczystości, pragnę przekazać wyrazy serdeczności i życzliwości, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach.

© Copyright - Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Lęborku