OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI Niedziela Zwykła
18 lipca 2021

 1. Zgodnie z decyzją Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny została zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz w święta nakazane.
 2. Msze Święte w tym tygodniu będą sprawowane wyjątkowo od poniedziałku do piątku tylko o godz. 17.00.
 3. W środę po Mszy Świętej o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek o godz. 16.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. Zapraszam na Mszę Świętą niedzielną już w sobotę o godz. 17.00 i 18.00 oraz w niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00.
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Świętego Jakuba Apostoła, patrona naszego Miasta.
 7. W przyszłą niedzielę, 25 lipca przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji tego dnia po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. MIVA Polska zachęca kierowców i właścicieli pojazdów do złożenia ofiary na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 8. Przyszła niedziela 25 lipca br. będzie obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Tego dnia będziemy modlili się za poszkodowanych, a po Mszy św. zorganizujemy zbiórkę do puszek, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.Warto pamiętać, że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli
 9. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne tylko w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 17.00.
 10. Ofiary na kwiaty do kościoła można składać do skarbony pod chórem.
 11. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzę udanego wypoczynku. Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

© Copyright - Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Lęborku