OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

28 maja 2023

 1. W poniedziałek, wtorek i środę ostatnie nabożeństwa majowe po Mszy świętej o godz. 18.00.
 1. W poniedziałek obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
 1. W środę po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek, 1 czerwca pragniemy uczcić Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia modlić się będziemy o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń. W czwartek rozpoczynamy miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku po Mszy świętej o godz. 18.00. Zachęcam parafian do udziału w tych nabożeństwach. Tego dnia przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.
 1. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy świętej o godz. 15.00 nabożeństwo o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 1. W pierwszy piątek od godz. 10.00 z posługą sakramentalną odwiedzę ludzi chorych i starszych. Od godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja. Tego dnia Spowiedź święta pierwszopiątkowa od godz. 17.15 do 17.45. O godz. 17.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwy do NSPJ.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o godz. 9.00 dla członków Żywego Różańca naszej parafii, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Matki Bożej. Po Mszy Świętej wspólnotowy różaniec.
 1. Zapraszam na Mszę świętą niedzielną już w sobotę o godz. 17.00 i 18.00 oraz w niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 00.
 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Polsce XVI Dzień Dziękczynienia pod hasłem: „Dziękujemy za czyniących pokój”. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na budowę Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie.
 1. Do nabycia jest nowy numer „Pielgrzyma”.
 1. Ofiary na kwiaty do kościoła można składać do skarbony pod chórem.
 1. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne codziennie oprócz czwartku po Mszy świętej o godz. 18.00.
 1. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Trasa procesji przejdzie następującymi ulicami: ul. ks. Gracza, Architektów, Gliniana (od skrzyżowania z ul. Architektów w stronę ul. Spółdzielczej), Techników, Inżynierów, Płk Dąbka, Sucharskiego, Spółdzielcza (od nr 18 do 1), ks. Gracza. Bardzo proszę o przygotowanie 4 ołtarzy: przy ul. Architektów, Techników, Płk Dąbka i Spółdzielczej. Proszę również o zaangażowanie się pobliskich mieszkańców. W przyszłą niedzielę zgodnie z ustaleniami Rady Parafialnej odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na kwiaty do 4 ołtarzy. Polecam ją waszej ofiarności.
 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Pragnę przypomnieć, że za tydzień kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej.
 1. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca. Życzę wszystkim miłej i błogosławionej niedzieli.

© Copyright - Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Lęborku