OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXX Niedziela Zwykła
25 października 2020

  1. Od poniedziałku do piątku ostanie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, na które serdecznie zapraszam wszystkich parafian.
  2. We wtorek 27 października, przypada 8 rocznica nominacji Biskupa Ryszarda Kasyny na Biskupa Diecezji Pelplińskiej. Otoczmy swoimi modlitwami tego dnia naszego Arcypasterza.
  3. W środę po różańcu nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Zachęcam, aby tego dnia uczestniczyć w swojej parafii we Mszach Świętych. W tym roku ze względu na trwającą pandemię nie będzie procesji na lęborskim cmentarzu.
  5. W poniedziałek, 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, nazywane inaczej Dniem Zadusznym. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00.
  6. Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
  7. Caritas Diecezji Pelplińskiej wzorem lat ubiegłych pragnie włączyć się w ogólnopolską akcję „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Po Mszach Świętych można nabywać przy wyjściu z kościoła świece wigilijne Caritas: małe w cenie 8 zł i duże w cenie 16 zł.
  8. Kartki na wypominki wyłożone są pod chórem na stoliku. Nabożeństwa wypominkowe będą odprawiane od 1 do 8 listopada. W dni powszednie modlić się będziemy za zmarłych na różańcu o godz. 17.00, a w niedzielę przed każdą Mszą Świętą. W wypominkach rocznych modlić się będziemy za zmarłych w ciągu roku w niedzielę przed Mszami Świętymi. Dzisiaj można skła­dać wypo­minki za zmar­łych: jed­no­ra­zowe oraz roczne u członków Akcji Katolickiej rozprowadzających świece Caritas, a w tygodniu po Mszy Świętej u p. Szafarza Jarka.
  9. Ofiary na kwiaty do kościoła można składać do skarbony pod chórem.
  10. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie czynne po Mszy Świętej o godz. 18.00 od czwartku do soboty oraz w niedzielę po Mszach Świętych. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2021.

© Copyright - Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej w Lęborku